FOLTYN.CZ   SPORTOVNÍ A GT VOZY   NABROUŠENÉ ŠKODOVKY   OSOBNOSTI   REPORTÁŽE, OHLASY   INZERCE   O SOBĚ   ODKAZY   E-MAIL


Fotografie z Barum rally - čtvrtek, testování

Jen na rychlo poskládaná mozajka z pár obrázků pořízených před obchodním komplexem Carrefour.Jasní favorité letošního ročníku se utábořili vedle sebe. Roman Kresta hned vedle Camposova týmu.Nepřehlédnutelný Bastos team Bruna Thiryho byl také nedaleko. Zde je Brunův vůz zachycen v prostoru pro kontrolu a značení dílů a plombování náhradních dílů. Jen zajímavost: manager Bastosu je černoch barvy ebenového dřeva.
V soutěži o nablískaný vůz vedl Vasin. Otázka, jak si povede na trati.Nezvyklá posádka je napsaná na okně vozu Barum teamu: Kulig - Szczepaniak.
Kopečtí byli k zastižení při poradě.Obdivoval jsem stavebnicový systém Peugeotu WRC. Širokými středy kol vytáhnuli mechanici poloosy jako kočky z trouby a stejně lehce se vyloupnul kardan. Zpětná montáž - nasunutí polosy na kraj ozubení a speciálním vodícím trnem s posuvným "kladivem" zaklepat na místo. Zavíčkovat plastovým víkem a hotovo.
Dojede? napadlo každého, kdo viděl, jak se Jindra Štolfa obléká do pracovního a odjíždí s Roťáckým Nissanem. O tom, že předvede, nikdo nepochyboval.Bruno si poklábosil se známými, Tomáš Enge chodil pokecat s bratry Vojtěchovými. Obecně panovala pohodová nálada.U Bastosů neměli o dostatek benzínu starost.
Vaškův Focus je tlačen na zvižku k provedení kontroly a značení před soutěží.Copak je to za pracoviště? Stará dobrá Celica GT Four Ottových. Pořád slušné nářadí.
Na shakedownu bylo lidí jako smetí. Pustil jsem se polňačkou ke středu trati. Stálo tam už množství vozů, na kterých nebyla poznat barva laku, jak byly zaprášené. V oblacích prachu místní občerstvovači grilovali klobásy. Dávka prachu asi fungovala místo hořčice. Podíval jsem se na pár vozů, zde je Zedník (taky otázka - dojede?). Kluci na mezi konstatovali, že zatím úplně bez brždění do lesa zajížděl jen Campos.
Pokračování obrazových zpráv ze samotné rally nečekejte. Bude to tak zajímavé, že se chci jen dívat se stopkami v ruce.