FOLTYN.CZ   SPORTOVNÍ A GT VOZY   NABROUŠENÉ ŠKODOVKY   OSOBNOSTI   REPORTÁŽE, OHLASY   INZERCE   O SOBĚ   ODKAZY   E-MAIL

Z parkoviště shakedownu Barum rally 2004

Čtvrteční odpoledne jsem si odskočil před Zlínský Carefour, abych trochu nasál atmosféru před letošní Barum rally. Startovní listina nabízí zajímavý boj dobré desítky jezdců - Thiry, Jean-Joseph, Pedersoli, Peták, Jandík, Czerhalmi, Arazim, Kuzaj, Solowow, Béreš. Ale ani další jezdce nelze podceňovat. Takže pár informací obrazem:Pro mě prvním překvapením bylo, že Peták se svým hrochem stál pod druhým stanem Peugeot Italy, hned vedle Luca Pedersoliho. Určitě dobrá vzájemná symbióza. Pepík jistě mohl poskytnout řadu informací o nastavování na náš uskákaný asfalt.
Velkou otázkou pro závod je, jestli bude rychlejší Simon Jean-Joseph na nádherném Cliu S 1600, nebo s tratí již obeznámený zkušený Bruno Thiry na neméně pěkném Citrenu C2.
A jedna změna ve startovní listině. Startovní číslo 31 zůstalo sice posádce Cavigioli - Arena, ale nestartují s vozem Opel Corsa za Opel team Italia, ale s tímto Renaultem Clio S 1600. Vůz pravděpodobně zapůjčený pro tuto soutěž a pod soukromou stájí Cavigioli Motorsport Events.Sympaticky vyhlížející Polo S 1600 Maďarů Kakusziových poněkud pochrchlávalo a tak se své práce ujal inženýr týmu s notebookem a "proklepal" řídící jednotku. Zdá se, že posléze vše dopadlo podle jeho představ a vůz uvidíme v soutěži v plném tempu.


Do staré (těžko říct vzhledem ke spolehlivosti, že dobré) Almery se po čase zase vrací Maďar. Za stáj ROTO Plzeň s.r.o. pojede Zoltán Vas s Attilou Takaczem.


I když jsem se na této stránce chtěl věnovat jen předokolkám, nemůžu se nepodělit o tento obrázek. Všichni jistě znají relativně velkou spotřebu karosářského materiálu v teamu bratří Vojtěchových. Je vidět, že jsou připraveni ...