Foltýn uvádí:

Koštovací pobyt v Bavorech 2002Vidina dobrého vínka, skvělého počasí a znamenité společnosti nalákala i notorické absentéry k návštěvě sklepů velkovinárníka Pavelenka.
Po lehkém překoštování vzorečků, rozhodl se náš Kolní maršál a věhlasný pilot František Hurican Štěrbák proletět své éro nad úpatím Stolové hory. Zde dokumentován s létadlem na hřbetě a v plné síle před výstupem.Letoun na kopci složil František rychlostí blesku, odzkoušel všechny jeho funkce a hotovil se k letu. Jen pro dokreslení: Mattoni v popředí není Mattoni, ale železná zásoba osvěžujícího střiku.A aeroplán byl vypuštěn do řadné vichořiny.Že letoun létal dokazuje soustředěný pohled vážených strýců. Krásně si ve vzdušném prostoru pobzukával. Vážené tety zalehly k zemi nikoliv z obav před pilotními schopnostmi Františka (o těch nikdo nepochyboval), ale za hranou hory tak nefučálo. Plodná diskuse během bravurní letecké produkce vedla k dořešení budoucího vinného sanatoria a k vynálezu podpůrného obkládku, jehož použitelnost nehodlám zde rozváděti.
Poté jsme letmo omrknuli stav Sirotčího hrádku a spěšně se přesunuli na nedaleký PONY RANČ šerifa Zdeňka Veselského. Zde nám byla poskytnuta první pomoc. Kafíčko velmi dobré. Franta si z léčebných důvodů naordinoval dva fernety.
Pak už to šlo všechno jako obvykle podle osvědčeného scénáře: sklep, víno, žrádélko a zpěv.


A jak se tak smrákalo, František obklopen svými věrnými poněkud se picnul. Vhodné porovnati s obr.1.

Foto: J.F.