FOLTYN.CZ   SPORTOVNÍ A GT VOZY   NABROUŠENÉ ŠKODOVKY   OSOBNOSTI   REPORTÁŽE, OHLASY   INZERCE   O SOBĚ   ODKAZY   E-MAIL


Bohemia 2003 - domácí a hostéBohemia rally jsem se zúčastnil jako divák jen v sobotu na dvou RZ (4. a 9.) a tak se omezím jen na okomentování předních našich a zahraničních posádek, bez ohledu na to, jak rally skončí a kdo měl jaké problémy během sobotního dne. Jak se jezdí svět opět zcela suveréně předváděl Roman Kresta a kupodivu naplno závodil i Vašek Pech, což mu i přes utrženou ránu určitě přineslo sympatie fandů a diváků. Na obou RZ, které jsem viděl to pral naplno a časy, které s Romanem jezdili, znamenaly jediné: ti dva a pak dlouho nic.Na 9. RZ jede už Vašek s "náhradními" dveřmi, protože v původních byl orazítkovaný strom. Matthias Kahle přijel do Čech položit jasný důkaz, že nemá co v továrním týmu pohledávat. Jestli se ještě někde objeví za Škoda Motorsport, bude to ostuda pro tento tým. Nejen časy (na rychlostkách byl 2x sedmý, 3x 8., 3x 9. a jedenkrát desátý), ale i jízdním projevem jej zastínilo mnoho posádek - kde drželi všichni plyn, on už ubíral. Jeho skalp si odnesl kde kdo včetně Starého a počítám, že se to v neděli podaří i důchodci Láďovi Křečkovi.Sluší se představit prvně cizince. Gabriel Pozzo s netovární škodovkou jel mnohem lépe než Kahle a dal se srovnávat i s Kopeckým, který už chytil formu a jel jako drak.
Brit Gareth Jones svoje Subaru WRC nešetřil, jak je viděl podle vyklepnutého světlometu, ale jeho výkon odpovídal jeho zařazení kolem 10. místa v Británii. Na naše znalce trati a specifického asfaltu neměl.Poprvé jsem viděl na vlastní oči Dave Pattisona a musím smeknout. Ten kdyby si chtěl zvyknout na volant vlevo, byl by pro škodovku určitě skvělou posilou. Vyrovnaný výkon, 4. a 5. čas jej zařadily po prvním dnu na 6. místo před továrního Kahleho. Jen další potvrzení toho, co jsem napsal výše.
Pravděpodobně nejlepší z celého stáda Norů, které k nám z přátelství nahnal John Haugland, Thomas Schie, otrhal z auta co se dalo, ale jel průměr.Z domácích se sluší ukázat nový Peugeot 206 WRC Štěpána Vojtěcha. Podobá se jako vejce vejci bráchovu, ale má na střeše ještě kapličku pro GPS - což by ukazovalo na nějaký zajímavý původ vozu. Štěpán si na nový vůz zvykal rychleji než Tomáš, svoje asi udělalo převzetí bratrových zkušeností s nastavením. Tomáš jel o hodně líp než před časem na Kopné, o čemž svědčily i dvě třetí místa v RZ.
Velký dojem u diváků, ale i odraz ve výsledcích - to byla jízda mladého Valdy. Kromě Kresty a Pecha dokázal porazit každého z pole a jeho jízda byla efektní i rychlá. Bude zajímavé sledovat, co s ním udělá jiný vůz. Corolla je pravděpodobně autíčko, které se bezvadně vede. Jen Trněný (což stojí za povšimnutí) se u nás vyrovnal bez problémů s přechodem na Octavii, ostatní, včetně Béreše se Subem, mají po Corolle problémy.A dva "nováčci" na závěr: Ladislav Křeček se "bez spolujezdce" a s novým nářadím začlenil docela dobře do klubu WRCařů a zrychloval během celého dne. Veselé kopy z eWRC dokonce tvrdily, že vrkal při podřazování sekvenčkou meziplyn. Starý se Šlamborou vlastně v pohodě stačili Kahlemu, i když měli premiéru se čtyřkolkou vůbec.

Zatímco Wagnerovo Clio 1600 S jelo jak se patří, Petákův Peugeot Kit Car se rozhodnul, že pustí olej. Na štěstí v neštěstí tak učinil nedaleko hospody, což Pepa komentoval jako přátelské gesto Karkulky, protože dřív vždy odstavoval vozidla někde v poli.