FOLTYN.CZ   SPORTOVNÍ A GT VOZY   NABROUŠENÉ ŠKODOVKY   OSOBNOSTI   REPORTÁŽE, OHLASY   INZERCE   O SOBĚ   ODKAZY   E-MAIL

Engeho bouračka na California Speedway

Pan Peter Soukup, kanadský sportovní novinář českého původu, byl tak laskav a exkluzivně mě poskytnul fotografie ze zákulisí závodu IRL a především zatím nepublikované snímky potlučeného vozu Tomáše Engeho, které podrobně zobrazují ten šrot.
Tomáš startoval ve svém prvním závodě serie IRL na 400 mil v Kalifornii na jednom z pěti vozů Dallara Chevrolet a šest kol před koncem závodu mu nekontrolovatelně ustřelil vůz a stočil se o 90 stupňů vlevo. Prakticky okamžitě do něj nastřelil Tomas Scheckter. Jak moc byla obě auta poškozena můžete vidět na následujících fotografiích P. Soukupa z uzavřeného parkoviště.

Oba vozy po střetu pokračovaly zadními částmi vozů do vnějších svodidel. Náraz z rychlosti asi 330 km/h přežili oba piloti bez zranění a absolvovali pouze kontrolní vyšetření v nemocnici.

Na doplnění této obrazové informace ještě několik snímků osobností a zajímavostí:
Tomově premiéře v IRL přihlížel také jeho táta, prvotřídní pilot mistrovství Evropy cestovních vozů 70. a 80. let. Na dalším snímku je přesně tvarovaná Tomášova sedačka.

Vlevo Bobby Rahal, majitel týmu Rahal - Letterman Racing, dříve velice uspěšný zavodník (mimo jiné vyhrál Indianapolis 500 mil a závodil u nás v Mostě). Vpravo Tomas Scheckter.

Na závěrečném snímku vítěz závodu Mexičan Adrian Fernandez (vůz Dallara Honda, st. č. 5), vedle něj William G. Miller - President California Speedway.