FOLTYN.CZ   SPORTOVNÍ A GT VOZY   NABROUŠENÉ ŠKODOVKY   OSOBNOSTI   REPORTÁŽE, OHLASY   INZERCE   O SOBĚ   ODKAZY   E-MAIL


Další sportovní Fabie na jaře 2003

Vloni jsem ukázal v článku, že už se používají k závodění i Fabie. Od té doby se jen velmi ztuha rozbíhá rallyový pohár Škoda Fabia v České republice. O něco čipernější jsou naši sousedé na Slovensku, kteří mají už od loňska pohár a jezdí u nich i vozy v rally. Při návštěvě Masarykova okruhu na jarní ceně jsem uviděl další přírůstky pro seriál vytrvalostních závodů.

Bílý vůz posádky Bažata - Viktorín startoval ve skupině E 1600, která umožňuje dost libovolné úpravy. Stačil výkonem na úroveň Ford Puma a Škoda Pick up a podle informací ing. Čepka je osazen motorem o objemu 1498 ccm upraveným na výkon 145 koní.


Podobný vzhled měla Fabia dívek Kamily Staré (skoro 17) a Štěpánky Pohankové (23). Jejich vůz se pohyboval na úrovni pohárových Fordů Fiesta, motor odpovídá specifikaci Škoda Pick-up Free style a disponuje výkonem kolem 127 k. Obě Fabie měly moc pěkné přední spoilery, chtělo by to homologovat větší kola (to asi splní model RS).


Překvapením pro mě byla pořádná smečka Chorvatů, kteří u nás jeli svůj Pohár Fabia. Jejich vozy měly všechny stejné lakování, vozy nebyly asi moc upravovány, měly určitě sportovní výfuk, vykuchaný interiér, vestavěný ochranný rám, sportovní volant, sedačku a tlumiče.


Měly pětišroubové uchycení velmi pěkných patnáctipaprskových disků. Podivné bylo, že jely na serivých Matadorech MR 55 (i když podle vzhledu jeté gumy se dá usuzovat, že by mohly být dělány ze závodní směsi). Slovenské pohárové Fabie, které jsou nabroušenější, jezdí na slicích. Matador je v poslední době ve výrobě závodních a rallyových gum rozhodně velmi aktivní a v Brně měl svůj stánek. Byl schopen obout skoro všechno. Obouvá Octavia Cup na pneu, které připomínají Pireli P 7000 a na stánku měl i "válce", které vyhoví i WRC kárám.Slovenské Fabie
Loňská skupinka slovenských Fabií se rozrostla na 6 ks, v detailu jsou v loňském článku.