FOLTYN.CZ   SPORTOVNÍ A GT VOZY   NABROUŠENÉ ŠKODOVKY   OSOBNOSTI   REPORTÁŽE, OHLASY   INZERCE   O SOBĚ   ODKAZY   E-MAIL


Procházka depem Hobby Open Cupu ve Slavkově 6.-7.9.2003

Ze zvědavosti jsem si zajel asi dvacet kilometrů z domu na jeden ze seriálu privátních závodů do vrchu, který se jel na trati ze Slavkova na Rousínov. Na trať závodu jsem se ani nedostal, protože mě zcela zaujalo depo závodních strojů. Propozice člení vozy na přísně seriové (musí být opravdu jako z obchodu), tuningové, závodní a bez omezení. Je jasné, že toto členění dává jezdcům mnoho možností při úpravě svých miláčků.

Spousta jezdců má k dispozici nejrůznější variace na téma Škoda, zde jsou některé z nich, ale nejvíc mě zaujala Škoda 100 Georgina, které věnuji samostatnou stránku.

Ostudu svým ladičům nedělaly ani jiné značky, ba naopak. Např. tato Fiesta L. Křesťana měla motor uložený před zadní nápravou a byla vzorně dílensky i konstrukčně zpracována. Nenápadný Opel Corsa měl motor také vzadu.I jiné vozy než škodovky datovaly svou slávu do doby před 10 - 15 lety. V bojových továrních barvách je udržována Toyota Celica 4WD, srdce fanoušku vždy rozpumpuje Lancia Delta, byť není ověšena všemi patřičnými přívlastky.

Ač různých generací, Hondy patřily k nejkrásnějším.Mezi současnými vozy mě zaujalo Subaru, a to hlavně kvůli svému pilotu - bývalý okruhář Marcel Pipek už má 72 let. Jel jako ďas. Černá Alfa 147, to už jsou emoce samy osobě.

Na závodech startovalo mnoho dalších zajímavých vozů a jezdců, v poli nechyběly ani monoposty, pro mě nejhezčí a vzpomínky vzbuzující byl Delfín II bývalé litrové formule 3. Abych nezapoměl, početnou skupinu tvořily samozřejmě vozy BMW různého věku a výkonu.
Pokud se takový závod pojede někde poblíž, určitě se běžte podívat a poklábosit si s benzínem dopovanými maniaky.