FOLTYN.CZ   SPORTOVNÍ A GT VOZY   NABROUŠENÉ ŠKODOVKY   OSOBNOSTI   REPORTÁŽE, OHLASY   INZERCE   O SOBĚ   ODKAZY   E-MAIL


Rallysprint Kopná 2003 - horko svědčí Broukům.Zcela regulérně a naprosto přesvědčivě zvítězil Štěpán Vojtěch v letošním sprintu a porazil vlastně valnou většinu naší rallyové špičky. Vždyť na Kopné nestartovali pouze Pech, Kresta, Triner a Hrdinka. Předpokládám, že s Trojanem by neměl problém. Jel čistě bojovně a řekl bych, že tentokrát i vyzrále takticky, o čemž svědčí i prodaná poslední RZ.
Za to Honza Kopecký přesto, že naznačil zlepšení, nepředvedl ještě co uměl a doufám, že ještě umí. V této samé zatáčce mě kdysi s Toyotou přesvědčil o tom, že patří k velkým talentům. Zatím jsem tuto zatáčku do lesa nad Vlčkovou neviděl nikoho projet líp, bohužel to nebylo letos. Větší očekávání jsem měl u Tomáše Vojtěcha a jeho P 206. Zklamal mě zcela jak jízdním projevem, tak stavem techniky.Jožka Béreš sklízel všude nadšení diváků. Jak je vidět, jel všechny zatáčky přebytkem výkonu a maloval gumama. Ve stejném místě, kde na předchozích snímcích krouží všichni s rovným rejdem, mu začíná teprve překyvovat záď. Pokud se mu podaří ukončit překývnutí zádi dřív než v místech, kde už ostatní naplno akcelerují, bude velice rychlý. Tak dokázal zajíždět 3 - 6 časy, což mu nakonec 3. místo vyneslo.Hvězdy dvoukolek a N4. Vančík předváděl extratřídu. Kdyby měl někdo nahradit Honzu Kopeckého u Škodovky, měl by to být on. Václav Arazim údajně testoval nový druh pneumatik, a tak začátek byl pozvolný. Ještě na poslední RZ se jeho vůz choval značně nedotáčivě, ale nakonec vše dopadlo podle hesla "mládí vpřed a staří na svá místa".Tibor a Staňa odvedli očekávaný standard. Tibi projel konec poslední RZ na blinkry bez možnosti řadit a vzdal z 5. místa.Karel Trněný jel s Octávií opět velice pěkně a jistě se posouvá mezi naše nejlepší. Téměř bez povšimnutí a nenápadně vedl Honza Tománek starobylého Mišáka EVO III.Také se předjíždělo - RZ 1. Zde je už Roubíček před Turečkem. Stačila na ten manévr krátká rovinka za nimi. Na dalším obrázku likviduje přední pravý blatník a nárazník Integry R prasklou gumou Petr Pospíšil.


Jen jsem z dálky slyšel úporné brzdění posádky Bartončík - Sedláček. Nenápadná pravá před předposledním vracákem 1. RZ dělala potíže víc posádkám. Pepu Bartončíka rozhodila trochu víc a už do vracáku neubrzdil. Auto se ocitlo asi 3 metry pod hranou stráně, borci šli na pivko.

Na závěr přehled našich pilotek. Chyběla Kačka Trojanová. Dámy dojely v pořadí, jak jsou nafoceny - M. Maňovská (celkem úspěšně 5. v N2), Zuzka Minaříková, E. Vykydalová a dr. Trunkátová. Děvčata se musí naučit přijíždět k zatáčce míň opatrně a dřív naložit pod kotel. Akcelerovaly většinou až po bezpečném proklouzání zatáčkou, tak v poslední šestině oblouku.