FOLTYN.CZ   SPORTOVNÍ A GT VOZY   NABROUŠENÉ ŠKODOVKY   OSOBNOSTI   REPORTÁŽE, OHLASY   INZERCE   O SOBĚ   ODKAZY   E-MAIL


Drobnosti z Rally Vysočina 2002

První část rally jsem sledoval na netu a do místa dění jsem přijel až na RZ 5, kde první co bylo k vidění, byl odjezd Štolfy za pásku. Žádná radost.Jedna otázka byla, jak to pojede narychlo poskládané Oktávce a psychicky potlučenému Staňovi Chovancovi. Jel jako vždy vysoký standard, ale za mostkem na zhruba 1.5 km od startu měl naděleny 2 vteřiny od Trněného a kupodivu skoro ve Staňově čase jeli Liška i Komárek.Protože byla šance vidět vozy už jen jednou, přesunul jsem se po průjezdu Kalného do Horního Újezda na RZ 7. Rychlý nájezd do obce se zatočením doprava na vyházené šutráky z rozbitého podkladu sliboval pěknou podívanou (s možností kamenem pod koleno).


Trněný s Kafkou již větřili vítězství a přiměřeně pro něj pospíchali.


K vidění bylo krásné nové Bergrovo Subaru.

Poněkud nám naprášili na hlavy Voight s Dubielem, kteří šli pozdě na brzdy a do zatáčky se dostali moc rychle. Následovaly hodiny a do teď přesně nevím, zda dali lehký bodyček tomu sloupu nebo ne. Rozhodně se jim podařilo minout dopravní značku a hlavně se nepokoušeli rozebrat obrovskou hromadu dřeva. Nezdrželi se víc jak 8 vteřin a mazali dál.
Poté se ještě někdo s Hondou pokoušel domorodcům ustřelit popelnici před barákem, ale před dalším pokusem si ji majitel odnesl.
Příjemně osvěžen rallysportem jsem se odebral osvěžit tělo vínkem do okolí Mikulova.