FOLTYN.CZ   SPORTOVNÍ A GT VOZY   NABROUŠENÉ ŠKODOVKY   OSOBNOSTI   REPORTÁŽE, OHLASY   INZERCE   O SOBĚ   ODKAZY   E-MAIL


ORION NA PŘEDVÁNOČNÍM PUNČI V OLOMOUCI

Uplynul týden, co jsme se zotavili z poletového rozboru výjezdního zasedání do Beskyd, který jsme provedli v Irské, a už tu byla další poutavá akce, na kterou nás pozvala Iva. V Olomouci je totiž na předvánočnch trzích spousta stánků s punčem. Slovo dalo slovo a úderná jednotka na neděli 20. prosince byla sestavena (Eva, Mirek, Magda, Jana, Ánry a já vlakem, ostatní se připojí v Olomouci).Cesta vlakem (jako vždy zpožděným) na hromadnou jízdenku byla pro mnohé zážitkem, protože tento druh dopravy nepoužívají. Naopak na bedra v tomto směru zkušenější Evy padl nákup jízdného, počítání členů výpravy apod.


Přistupuji v Ivanovicích


Iva nás očekávala v Olomouci na nádraží a poskytla nám instruktáž, kterak cestovat tramvají. Dorazili jsme na Horní náměstí a hned se pustili do práce. Plán byl stanoven individuální, ale v podstatě všem vyhovoval můj: 2 punče, oběd, 2 punče, svačinka v cukrárně, 2 punče a domů.První punč jsme dali stylově - Olomoucký. K výpravě se nakrátko připojili Vojáčkovi a tak nebylo divu, že následující kousek jsme s Pepou dali Irský s Tulamourkou.
A byl čas na oběd.


Na obědě ve vyhlášené Hanácké restauraci


Po obědě se připojili ještě Drozdovi, a tak nás bylo s Ivančiným bráchou v plné sestavě jedenáct. Do svačinky bylo třeba zasunout další dva punčíky, což jsme vykonali s nadšením. Dal jsem Moravský, vařený z Portugalu, a potom nějaký na slevu u stánku, kde prodává Ivka.
Svačinka se nekonala podle předpokladu u Mahlera, ale v novější cukrárně mezi Horním a Dolním náměstím. Taky dobrá, někteří otužilci šli i do zmrzliny.


S Kačkou konzumujeme nejlepší punč dne - Finský


Na poslední dva punče už se nám trošku šeřilo. Zato byly nejlepší. Netradičně jsem zakončil punčem z bílého vína, byť tradice pití vína velí pravý opak. Ale ostatně punč není víno...


Nápad "umýt stůl" tím, že jej převrátíme a točivým pohybem otřeme o sníh jsme ihned realizovaliDopít a jedem!


Včas jsme se dopravili na vlak a v sestavě doplněné o Kačenku jsme se v pořádku vrátili do svých domovů.
Řečeno s klasikem - bylo to takové uvolněné odpoledne.

Foto: Jana Vrtalová