FOLTYN.CZ   SPORTOVNÍ A GT VOZY   NABROUŠENÉ ŠKODOVKY   OSOBNOSTI   REPORTÁŽE, OHLASY   INZERCE   O SOBĚ   ODKAZY   E-MAIL


Obrázky z přejímky a 1. RZ Valašské rally 2003Na rozdíl od dalších prominentních týmů, si Honza Kopecký nalepil čísla sám.


Na technických se plombovalo i ze spodu, takže autíčka šla na zdvižky. Byla jedinečná příležitost, nahlédnout jim pod sukně. Kluci od Bozianu byli dost zaskočeni, protože 206-ka je tak nízká, že nemohli dostat pod vůz zdvižná ramena. Museli z nich sundat pryžové podložky a ještě v rukách trochu přizvednout. Věřím, že následující pohledy jsou pro fajnšmekry techniky dost zajímavé.Peugeot má celý spodek pečlivě zakrytovaný, takže se dbá i o aerodynamické víření vzduchu mezi vozovkou a spodkem vozu. Na to další firmy tak moc nedbají. Z lyžinové skořepiny trčí jen závěsy a hnací hřídel.Ford na mě zase působil promyšlenou konstrukcí a kvalitním dílenským zpracováním. Moc pěkné je masivní velmi široké zadní příčné rameno, zavěšené na pomocném, bytelně vyztuženém rámu. Obrázky jsou Fucusu, se kterým jel Tibor Czerhalmi.Škodovka má vpředu jakýsi pomocný klecový rám. Uložení závěsů předních kol se mě líbilo rozhodně víc, než ten mírný chaos vzadu.

1. RZ, padák před poslední zatáčkou před cílem u Lešné.Kresta - strašná kláda.Pech - strašná kláda, o něco dřív šel do brzd.Další dostávali minimálně vteřinu na kilometr, ale dalo se na to koukat. Tibor a Emil: ještě nebyla taková tma, jak se ze snímků zdá. To jen přisvícení bleskem dělá ten dojem.Štěpán Vojtěch jel pěkně, Bérešovi hodně slušelo Hrdinkovo Subaru.Trněnému líp padne do ruky Corolla než Octavia a jede s ní velice dobře. Pak jsem si vzal do ruky stopky a proměřil jsem si dvoukolky. Sice mě unikl Zedník, ale od Petáka vše vyznívalo jasně pro Vančíka. Kolem mě měl na Petáka jen 0,3 sec, ale na Holého 2 veřiny a půl. Holému to v tom sešupu ustřelilo, ale jedno přesné kontra a pálil to dál. Další už to dostávali, bez ohledu na to, že mezi nimi byly i dvoulitry Kit Car. Rozhodně byl na ty dva střelce lepší pohled než na houf Mišáků. Ve večerním přeskupení panovala převážně pohoda, Ašín s Emilem a Štěpánem probrali, kde byla jaká krizovka (vesměs na stejných místech) a společně si nepřáli noční mlhu.