Foltýn uvádí:

Jak jsme dovezli do Čech bourbon, ale stejně jsme Jihočechům nedali


(Češi promiňte)


Muzejní zájezd byl tentokrát stižen krutou ranou. Nezúčastnil se věhlasný znalec historie a zkušený rušič průvodců - dr. Jirka Setinský. Nechť se brzy uzdraví.
Počasí po větší část zájezdu ukazovalo přívětivější tvář podzimu. V okamžicích, kdy se k nám otočilo prdýlkou, jsme se zkušeně uchýlili do kavárniček a restaurantů.


Po ranním startovacím kravském hltu nám ulehl strýc Klvač na zadní sedadla a tím náš team značně oslabil.


Poté, osvěžen spánkem již ohromoval spolu s astrologem a čarodějem Buřivalem děvčata v třeboňském zámeckém parku prudce elegantním stylem nenucené procházky.
Přiznejme, že se tím pánové moc nechytli, a tak vzali zavděk angažmá v blízkém obludáriu. K poutači byla přizvána slečna Eva, aby dojem z reklamní kampaně nebyl příliš nervy drásající.


Po ruchu turistického maloměsta, jsme se rozhodli provětrat si plíce pořádným sportem. Volili jsme náročný turistický výstup na Kleť pomocí lanovky. Lucka demonstruje fyzickou náročnost výstupu.
Její ctihodná matka Pavla se vypjala na počest dr. Setinského a v úctě k jeho horolezeckému umění k maximálnímu výkonu a zdolala nejvyšší kámen nedaleko restaurantu a kleťské rozhledny.


Podrobnější líčení pobytu v hotýlku Mršina vypouštím. Snad se dá něco vyčíst z tváří jedinců, kteří se vracejí z prohýřené noci a ze záběru, kde se evidentně plní brašna hotelovým inventářem.Muzejní zájezdy sestávají z častého postávání u pokladen a čekáním na průvodce.

Protože jsme měli na zájezdu báječné množství nádherných dívek, slušně jsme si na vstupné vydělávali pronajímáním modelek lačným fotografům k fotografování. Zde ukázky reklamy na rodinné deštníky zvané "namlouváky" na hradě Rožmberk.

Hrad Rožmberk zdola.
Pohledy na skvělý Český Krumlov upomínkovou stránku končím.
Tešme se na další ročník v plné sestavě!

Foto a textík: Jiří Foltýn