Sběratelům fotografií a investorům do výtvarného umění můžu nabídnout fotografie z kolekce mé volné tvorby. Moje fotografie jsou ve sbírkách Moravské galerie Brno, ve Slezském muzeu v Opavě, Muzeum Ludwig v Köln a/R, Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze, v soukromých sbírkách u nás, v USA, Velké Británii, Rakousku, Finsku, Polsku... Proč by nemohly být také ve vaší kolekci? Jde o dobové zvětšeniny, které jsou zhotoveny většinou jen v několika exemplářích a nebudu je dál bromostříbrnou cestou kopírovat. Tyto snímky spadají přibližně do období 1977 až 1992.
Teprve nyní, počínaje rokem 2009, jsem schopen nabídnout i díla produkovaná digitální technikou z období posledních let, protože se konečně objevila technologie tisku šedými inkousty na nebělený papír s dlouhodobou životností. Pro interiérovou výzdobu lze získat i velkoformátové tisky starších fotografií, jejichž negativy jsem nechal skenovat na špičkovém skeneru na velmi vysoké rozlišení a tisknout na Fine art paper.

Jsem ročník 1951, fotografické vzdělání nemám, školy mám strojařské a grafické. Fotografuji od svých desíti, na umělecké dráze od roku 1972.

Pokud máte chuť a potřebu vědět víc, doporučuji ke stažení soubor ve wordu zde.

Nabídka několika fotografií ke koupi je v galerii: Galerie Foltýn. Na dalším výběru se lze individuálně domluvit.

Nabízím moji knihu Jiří Foltýn: Fotografie z roku 2011.

PLANETA FOLY
V komerční oblasti fotografie jsme s kolegou postupně přecházeli na digitální technologii. To mě časem inspirovalo k návratu k volné tvorbě, které jsem zanechal někdy kolem roku 1994. V té době jsem už neměl či neuměl co obrazově sdělit a navíc jsem přestal rozumět situaci kolem Aktivu volné fotografie při Pražském domě fotografie. Raději jsem z tohoto uskupení vystoupil. Takže následovala asi desetiletá pauza, kdy jsem nedělal nic.
Planeta Foly je soubor fotografií ukazujících, jak to bude vypadat na planetě, kam se lidstvo přestěhuje, až udělá Zemi neobyvatelnou. Snažím se zde pracovat digitální technikou stejně, jako bych pracoval s velkoformátovou analogovou kamerou. Zůstávám u černobílého zpracování a zásahy do dat se snažím nepřehánět a nezneužívat tak bohatou škálu nástrojů a možností editačních programů.


Kometa, 2004


Krajina s kouřem, 2006


Kosmonaut, 2007


Observatoř, 2007


Dešťovody, 2007


Rovníková bouře, 2007


Vodopády, 2008


Odpolední procházka, 2008


U řeky, 2010


Matka s mládětem, 2010


Tornádo, 2013


Rákosový sad, 2014


Obětiště myšlenek, 2015


Návštěva pana Šímy, 2016

ZPĚT