FOLTYN.CZ   SPORTOVNÍ A GT VOZY   NABROUŠENÉ ŠKODOVKY   OSOBNOSTI   REPORTÁŽE, OHLASY   INZERCE   O SOBĚ   ODKAZY   E-MAIL


Karel Jirátko se koupal v roce 2001 poměrně brzyNa 1. Horáckou historic rally (12.5.2001) jsem se vypravil hlavně kvůli zhotovení snímků do oddílu o sportovních vozech. Z první RZ jsem se dostal do Řípova za Třebíčí na RZ 3 ke známému vodnímu náhonu, kde byly pěkně vidět čtyři zatáčky a k focení byl dobrý přístup. Pro vozy Porsche a Jaguar-E byly ostré vracáky dost obtížné, ale vše probíhalo normálně. A pak přišla chvíle pro obveselení diváků. Karel Jirátko s Pavlem Kolářem na BMW 2002 TI poté, co se prokousali pomalou pravou zatáčkou zrychlovali ještě ve chvíli, kdy ostatní už odstavovali a brzdili. Bylo jasné, že se něco bude dít. Moc času na rozmyšlenou Karel neměl. Na úzký můstek už nebylo možné vůz poslat. Zbývalo trefit velmi masivní zábradlí z traverz, které by rozpáraly bavoráka a možná pošramotily posádku a nebo jej minout zprava. Druhá varianta skýtala možnost stát pořád na brzdách a zpomalovat co se dá. Na trávě to potom už moc nebrzdilo a ozvalo se mocné žbluňknutí. Rychlost dopadu na hladinu nebyla velká a auto se nijak zvenčí nepoškodilo.


Voda na koupání v náhonu nebyla asi moc teplá, a tak chlapi byli hned venku. Karel Jirátko sesypal na svou adresu řadu nepublikovaných nadávek a nad autem se zavřela voda.
Smutné bylo, že než skončil průjezd dalších vozů a přijeli požárníci, kteří auto vytáhli, notně navlhl elektrický rozvod a voda se každou minutou dostávala do dalších a dalších míst, kam nepatřila. Večer už byly snímky na stránkách motormix.cz a posádka netušila, že založila na serii soutěží (dosud včetně Magnum Vyškov čtyř), při kterých se vždy nějaký veterán někde vykoupal.