FOLTYN.CZ   SPORTOVNÍ A GT VOZY   NABROUŠENÉ ŠKODOVKY   OSOBNOSTI   REPORTÁŽE, OHLASY   INZERCE   O SOBĚ   ODKAZY   E-MAIL


2. den Valašské rally 2003 se odehrál nad ŠternberkemZatáčka v Dolním Žlebu na RZ 7. nestála divácky za moc. Chtělo to jít do stráně na sjezd, ale jak nerad ráno vstávám, nepřijel jsem včas. Štěpán jistě ještě netušil, že večer bude 2. absolutně. K tomu dávám pěkné Clio Sport s ještě pěknější pilotkou. Třetí ve třídě a 8. v F2 - skoro lepší výsledek, než docílil její brácha.Jediné vzrůšo - Mirek David dojel Kneiflovu škodovku.


V servisní zóně měli guláš, párek v rohlíku a kafe. Honza Kopecký přijel bez turba a tak se nakládalo. Konec. Zatím s Emilem Trinerem bojují o titul smolař roku.
Jožka Béreš skromně vyčkal, až mu Styllexáci připraví vůz pro další jízdu. U Pechů se dokonce předehřívaly gumy. Jo, top team s top výsledky.Po servisní zóně jsem neodolal a protáhnul jsem svého Leonka do vrchu Ecce homo. Po těch rozbitých cestách kolem, byla trať závodu pro nás oba balzám. Pak jsem se vydal až za Oskavu na RZ 12. Odbočka nad Véskou se zdála banální, byl před ní moc dlouhý rovný sjezd a dalo se čekat dávkované brzdění na dvakrát až třikrát. Tak jsem se vydal do kopce se zatáčkami na srdce. A byly tam. Krásný přehledný úsek, kde se to dalo podržet, jak si kdo troufnul. Skoro bych řekl, že si nejvíc troufnul předskokan Jirka Volf s Cuprou TDI. Tady je kousek tohoto úseku v podání vítěze N4 Mirka Jandíka.Radost a smutek. Tak na mě působily výkony dvou posádek OMV Rally teamu. Trněný jel brilantně a svižně. Trojan hodně při zdi a pomalu.Dole u odbočky byla skála a i na ni se našlo něco diváků alpinistů. Zatáčka opravdu atraktivní nebyla, projíždělo se vytahaným humusem a pěkný smyk pro diváky tam předvedl pouze vítěz N3 Karel Soumar.