FOLTYN.CZ   SPORTOVNÍ A GT VOZY   NABROUŠENÉ ŠKODOVKY   OSOBNOSTI   REPORTÁŽE, OHLASY   INZERCE   O SOBĚ   ODKAZY   E-MAIL

Takže teprve 3. podnik Mezinárodního Mistrovství České republiky neměl charakter zimní soutěže. Jarní sluníčko vysušilo všechny cesty a množství zbylého zimního posypu nastavilo sportovní obtížnost soutěže na dost vysokou úroveň. Od první rychlostní zkoušky se ujal vedení zkušený favorit na nejrychlejším voze a nedal nikomu šanci. Takže vítěz byl jasný - posádka Václav Pech, Petr Uhel.

V pátek jsem navšívil jen první RZ, ale stála zato. Přechod na šotolinu u Závodí byl lahůdkový, jen dochucovací prostředek v podobě tun prachu, který skoro nestačil sednout mezi jednotlivými průjezdy, byl málo poživatelný.

Takový Štěpán Vojtěch nás nijak nešetřil a přidal i pár slušných šutrů. V tu dobu ještě nikdo netušil, že Štěpánovu sympatickou snahu o Vaškův skalp zhatí kromě potíží s podvozkem hlavně 70-ti vteřinová penalizace. Ani tato penalizace nedovolila Emilovi Trinerovi přiblížit se 2. místu alespoň na dostřel. Toto pořadí dost naznačuje, jak budou letos rozdané karty.

Emil jel sice pěkně, ale evidentně nestačil na první dva a tak jel vlastně celou soutěž sólo. Zato jezdecký projev a bojovnost Martina Prokopa si troufám označit za největší zážitek letošního závodu. Škoda, že nejel i Valda, moc by mě srovnání zajímalo. Při formě Martina tento víkend by měl co dělat a myslím si, že by dostal. Vždyť stačí vzít do úvahy, že Prokop zkosil celou skupinu PV, a to při vysoké průměrně rychlosti na letošních RZ (převážně přes 120 km/h) je obdivuhodné. Ke slovu musela často přijít maximálka, a tu má Suzi oproti Mišákům o dost nižší. Druhé dvoukolce v pořadí, dvoulitrové Almeře Frycze, nadělil 4:10! Smekám klobouk.

Podvečerní šotolina byla moc pěkná a fotogenická, takže přikládám ještě pár obrázků:

Odzhora:
Typa - Zuk, doufám, že tuto polskou posádku u nás uvidíme častěji.
Tuto klasiku manželů Ottových v nových barvách poznáte sami.
Simon Hughes se na našich tratích úspěšně zabydlel.

Slušelo by se ukázat na obrázku vítěze skupiny PV Karla Trojana. Tentokrát odvedl dobrou práci a pravděpodobně by jej pokořil jen Cserhalmi, ale ten měl smůlu. Mě ovšem nejvíc v této skupině zajímala premiéra Chvojkových s tímto EVO 8. Auto působilo ještě syrově a dost se vlnilo a kolébalo, ale myslím si, že až Milan Chvojka vychytá všechny mouchy, nebudou se někteří staří Mišákoví kozáci stačit divit.

Poněkud divoce pojednali ostrou pravou na jedničce Bičák a Dolejš, museli pokračovat kousek po poli. Toto místo bylo osudné i Davidu Markovi, který ze silnice vyhučel bokem a načal tak asi polonápravu, kvůli které později odstoupil.

Zklamáním byl výkon Pepíka Petáka. Později se ukázalo, že kromě problému s podvozkem Clia se na výkonu podepsala i indispozice spolujezdkyně. A tak Pepík jen trpělivě dojel soutěž. Kupodivu mu to vyneslo 2. místo ve třídě a 9. celkově.
Kromě Hughese se na našich soutěžích letos zabydluje Polák Frycz, který velmi dobře vodí po našich tratích plzeňskou Almeru Rota. Na obrázku se valí z parádního rychého sešupu nad Malou Bystřicí. Tuto oblast jsem si vybral pro sobotní program. Moc pěkné místo.

Sešup k vesnici je plný velmi rychlých protahováků. Na snímku vítěz N3 Koukola s Talaváňou. Sjezd vyžadoval značné srdce. Možná i to rozhodlo, že Dan Běhálek s Vosádkem, vítězové nižší třídy N2, byli o 33,6 s celkově rychlejší. (obr. dole)

I na úplně poslední RZ se rozhodovalo. V tomto okamžiku míjí Peták Odložilíkovo Clio v příkopě a bezpečně podepisuje svoje 2. místo ve třídě. Roman Odložilík chytil parádní boční smyk ve vracáku u Skaličky a jeho vyprošťování stálo mnoho času i sil diváků. Podařilo se jej vydolovat až po průjezdu dvou posádek.

Kousek před touto zatáčkou definitivně dodýchal Krajčíkův Opel a tak průjezd "na blinkry" poslední posádky Petry a Gabriely ukončily letošní slunnou, ale náročnou "Valašku". Dojelo 48 z 95 startujících.